Tagi

, , , , , , ,

Zarówno historia Św Pawła, jak i Ewangelia pokazują właściwy kierunek.Od SŁUCHANIA SŁOWA do CZYNU. Od SPOTKANIA PANA do Jego NAŚLADOWANIA.

Paweł najpierw spotkał Pana. Dał się powalić. Poznał Pana przez Jego świiadków. Sluchał Pana, by potem zacząć niesamowicie intensywną działalność misyjną.

W domu Marty i Marii Jezus wskazuje na dokładnie ten sam kierunek. Najpierw usiądź u stóp Pana i słuchaj. Daj się olśnić Słowem, dopiero potem przepełniony tym Słowem.zacznij służyć innym. Od postawy Marii do postawy Marty. Od słuchania po czyn. Działanie ma być owocem kontemplowania Pana.

Dlatego tak niezwykła jest Eucharystia. Od slucha nia słowa, przez karmienie się jego Coałem aż po codzienność działania po błogosławieństwie. Eucharystia to doświadczenie i droga słuchania Marii, by wejść potem na drogę służenia w osobie Marty.

Całość Słowa spina dziś Psalm. Psalm pokazujący że wszystko pochodzi od Pana. Cała nasza istota i życie. On nas ukształtował. Na Jego Slowo staliśmy się żyjacy. O on nas powołał do konkretnego działania.