Tagi

, , , , , ,

TYDZIEŃ 1

Modlitwa zanurzona w krzyżu na samym szczycie Golgoty to bardzo trudne doświadczenie duchowe wymagające harmonii wnętrza i wiele samodyscypliny. Dlatego św Ignacy podaje reguły ro,eznawania duchów które mają tutaj pomóc. Jedna z najbardziej podstawowych regół mówi o „prawie falowania” – tym że w życiu człowieka na przemian dociera się do szczytów strapienia ale i do szczytów pocieszenia. Jest czas gdzie ciężko wypowiedzieć jedno słowo do Boga, jest też czas gdzie możnaby się modlić godzinami z entuzjazjem.

Okres strapienia i trudu to wielka szansa. Szansa udziału w Kenozie Jezusa. To właśnid wtedy dokonuje się prawdziwe oczyszczenie i przemiana człowieka. Wydaje się że to klęska – a to ostatni akord dzieła przemiany. Człowiek już jest z Chrystusem na Golgocie.We mnie już nie ma nic, bo Bóg przemienia mnie w siebie.

Potrzeba mi trwać. WYTRWAĆ w takiej mkdlitwie do końca. Ta modlitwa jest najbardziej owocna. Z niej rodzi się apostolat człowieka i wierność powołanku nawet w najciemniejszych dniach.

MODLITWA MUSI SIĘ STAĆ UKRZYŻOWWNĄ, JEŚLI MA SIĘ ROZWIJAĆ I WZRASTAĆ.

Inaczej będę wykrzywiał modlitwę. Zmieniał ją w coś innego – studium, czytanie, przygotowanie…

W modlitwie ukrzyżowanej potrzeba mi wracać myślami do Wieczernika, Ogrójca, Ciemnicy i na Golgotę.


Panie daj mi Wytrwałość w modlitwie