Tagi

, , , , ,

FUNDAMENT

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał”. (J 14,27-31a)

Pokój – najlepszy wyznacznik spotkania z Jezusem.

Pokój trwały, stały, ciągły, pełen radości.

Lider który działa wbrew sobie, nie jest w harmmonii z sobą, nie jest rpawdziwy i prawdomówny, nie zazna pokoju. Bedzie ciągle się miotał.

Pokój wewnętrzy można by nazwać metryką dobrego, życzliwego, szczerego i opartego na zaufaniu prowadzenia innych ludzi. Mimo burz, Mimo przeciwności. Mimo trudnych decyzji, jednak na koniec pokój w sercu – zrobiłem zgodnie z sumieniem. Tak jak trzeba.


Panie, przywróć mi pokój i radość. Nawróć mnie do siebie. Uczyń na nowo swym dzieckiem.