Tagi

, , , , , , , , , , ,

Niepokalana – Matka Boga – Ta, która nosiła w swym łonie Zbawiciela. Karmiła Go przez pępowinę. Była z nim jednym ciałem. Połączona. Ona, żywa monstrancja, jest też moją Matką i z takim samym pietyzmem odpowiada Bogu „FIAT” na propozycję zrodzenia mnie ku świętości.

Maryja otrzymała od Boga szczególną władzę nad duszami, aby je karmić i przyczyniać się do ich wzrastania w Bogu. Św. Augustyn mówi nawet, że w tym życiu wszyscy wybrani są zamknięci w łonie Maryi i ujrzą dzień wtedy, gdy ta Dobra Matka zrodzi ich do życia wiecznego. Jak dziecko bierze cały swój pokarm od matki, stosownie do swej słabości, tak też wybrani biorą cały swój pokarm duchowy i całą swą moc z Maryi

Narodzić się. Poznać prawdę. Rozpoznać dzień swego nawiedzenia.

Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, obiegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia”. (Łk 19,41-44)

Panie, daj mi się na nowo narodzić. Zrodź mnie na nowo do nadziei. Zabierz moje serce kamienne a utwórz mi serce z ciała. Złącz mnie z Twą Matką tą duchową pępowiną by Ona mogła mi przekazywać pokarm Twych łask. Twoich niezwykłych darów prowadzących ku świętości.

Jezu cichy i serca pokornego, uczyń serce moja na wzór serca Twego