Tagi

, , , , ,

Jezus pokazuje dziś obrazy które mają przedstawić różne ludzkie postawy. Porównuje. Pokazuje wciąż przecwstawne symbole:

DRZEWA

DRZEWO DOBRE – nie wydaje złego owocu
DRZEWO ZŁE  – nie wydaje dobrego owocu

Po owocu – po tym co człowiek czyni i mówi da się poznać wnętrze – serce człowieka. To co niedostępne dla oczu ciała można poznać po owocowach ludzkiego życia.

Owoc rozstrzyga o samym drzewie:

„nie zrywa się fig z ciernia, ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron”

SKARBIEC SERCA:

Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro,
a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło.

SŁUCHANIE SŁÓW I WYPEŁNIANIE JAK FUNDEMNTY DOMU

do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je. Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, wezbrana rzeka uderzyła w ten dom, ale nie zdołała go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany.

kto usłyszał, a nie wypełnił, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. Gdy rzeka uderzyła w niego, od razu runął, a ruina owego domu była wielka”.

Owocem ignorownia Słowa Pana jest ruina. Rozpad. Brak fundamentu.

 

Panie daj mi dobry fundemnt życia. Spraw bym budował moje życie solidnie na dobrym fundamencie na solidnym gruncie na skale którą Ty jesteś. Przemień moje serce by owocowało dobrze. Najlepiej jak tylko sie da. Uzdrów to co niedomaga w moim życiu. Ulecz te krwawiące rany serca – chore obszary które powodują że rodze gorzkie owoce