Tagi

, , , , ,

FUNDAMENT

W Bogu wszystkie moje pragnienia są zawarte – ukryte. Wszystkie odruchy, pragnienia i marzenia są w Nim. Tylko nie tak jak we mnie, ale wszystko poukładane – w harmonii i w całej pełni. Gdy próbuje rozwiązań które sam sobie obmuślam jestem podobny do Piotra, który sie zapiera. Potem na to wszystko przychodzi Jezus z pytaniem o Miłość:

Gdy Jezus ukazał się swoim uczniom i spożył z nimi śniadanie, rzekł do Szymona Piotra: „Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?” Odpowiedział Mu: „Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Rzekł do niego: „Paś baranki moje”. I powtórnie powiedział do niego: „Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?” Odparł Mu: „Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Rzekł do niego: „Paś owce moje”. Powiedział mu po raz trzeci: „Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?” Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: „Czy kochasz Mnie?” I rzekł do Niego: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham”. Rzekł do niego Jezus: „Paś owce moje. Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz”. To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: „Pójdź za Mną!” (J 21,15-19)

Wszystko czego potrzeba to.wejść z Nim w dialog modlitewny. On mnie lepiej rozumiw niż ja sam siebie. Wystarczy mi sejść w dialog – bic nie stracę a mogę ogromnie zuskać.

Modlitwa przebiega od Ojca – bo On jest Stwórcą i wszystko od Niego pochodzi

Modlitwa przebiega przez Syna – Pośrednika nowego przymierza.

Modlitwa przebiega w Duchu Świętym.

Modlitwa jeat kierowana do Ojca. Do Niego wszystko zmierza.


Przyjdź Duchu Świety i naucz mnie jak sie modlić.