Tagi

, , , , ,

MEDYTACJA – 20 STYCZNIA 2019

SŁOWO:

Bo jak młodzieniec poślubia dziewicę, tak twój Budowniczy ciebie poślubi, i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy, tak Bóg twój tobą się rozraduje. Iz 62, 1-5

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. J 2, 1-11

KONTEMPLACJA:

Bóg kocha mnie do szaleństwa.

Mój BUDOWNICZY – STWÓRCA. Chce mnie mieć „na równi z sobą” jako „współmałżonka”.
Nie jako sługę. Poddanego. Proch, pył. Ale jak WSPÓŁMAŁŻONKA. Współ(s)twórcę rzeczywistości.

Bóg na okrągło wyznaje mi miłość. Daje „prezenty” laski miarą obfitą. Ponad to co mógłbym sobie nawet wyobrazić. Prezenty, talenty, cały świat stworzony – dla człowieka – dla mnie.

I jedyne czego chce to mojej: „wierności, uczciwości i abym go nie opuścił aż do śmierci”
Szczególnie – bym Go nie opuścił do ostatniej sekundy życia. Bo On chce ze mną spędzić wieczność, a ta zależy od ostatniej decyzji w moim życiu. On jako kochający mnie Oblubieniec daje mi pełnię wolności i pełnię wyborów. I zapewnia że będzie mi zawsze wierny – do końca – za cenę życia – i taki jest!

Bóg kocha mnie szaloną miłością!

Niezwykłe jest też to, jak wielkie świadectwo o Bogu może dać dobre, wierne, uczciwe, kochające się małżeństwo.

On dał małżonkom zadanie objawiania światu jego niezwykłej istoty. Jego natury Trójcy Świętej. Dopełnia braków ludzkiej miłości w małżeństwie – przemienia wodę pospolitego życia – w wino radości i świadectwa. Wystarczy zaprosić do małżeństwa Matkę i Syna. Matka zauważy czego brakuję i podszepnie. I WSTAWI się za nami u Niego. Potem już tylko trzeba posłuchać i wypełnić najbardziej absurdalne polecenia. Bo czymże by była wiara, bez paradoksów i zaufania…?

„Miłość może być zaspokojona tylko przez miłość”
Udziel mi Panie z Twego Ducha. Rozlej twego Ducha na nasze małżeństwo, na wszystkie małżeństwa, byśmy pojęli jak niezwykła i piękna jest nasze droga i misja w świecie.
Po prostu i aż – mamy się głęboko i szaleńczo miłować. I gdy ktoś zapyta – mówić, że to szaleństwo miłości pochodzi od Ciebie.

Matko zapraszamy Cię – zajrzyj w naszą relację i zobacz gdzie są puste naczynia, które Chrystus w przedziwny sposób może wypełnić. Gdzie są nasze braki i gdzie niedomagania. Pójdź proszę do Syna i powiedz tak jak w Kanie: „Synu! Nie mają…”. Wyproś nam także u Ducha serca otwarte na podjęcie polecenia które usłyszymy od Twego Syna.


Puncta które stały się inspiracją: https://e-dr.jezuici.pl/poslubic-milosc/