Tagi

, , , , , , , ,

Słowo na Środę 11 Grudnia 2019

Jezus mówi dziś do utrudzonych i zmęczonych i obciążonych życiowymi sprawami, by wzięli na siebie Jego jarzmo. Prymitywną uprząż dla wołów ciągnących wóz albo pług orzący pole. Znak poddania się woli ich Pana. Symbol ciężkiej pracy. D,ziwna i paradoksalna ta porada – zwłaszcza dla tycj, którzy już są obciążeni. Św Ignacy w ćwiczeniach pokazuje, że tam, gdzie pojawia się paradoks, tam jest Bóg żywy – żeby Go dostrzec potrzeba spojrzenia WIARY!

Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie” (Mt 11,28-30)

Niezwykle koresponduje z ty. Słowem pierwsze czytanie:

Pan to Bóg wieczny, Stwórca krańców ziemi. On się nie męczy ani nie nuży, Jego mądrość jest niezgłębiona. On dodaje mocy zmęczonemu i pomnaża siły omdlałego. Chłopcy się męczą i nużą, chwieją się słabnąc młodzieńcy; lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły; biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą. (Iz 40,25nn)

Nie tylko należy wziąć jarzmo Chrystusa ale też uczyć się od Niego – bo jest CICHY I POKORNY. A zatem prawdziwe wytchnienie znajduje się w cichym i pokornym przechodzeniu przez życie i spełnianiu swych obowiązków powołania. Jezus podjął trud by wypełnić wolę Ojca.

Jezu cichy i pokornego serca, uczyń srrce mojr na wzór serca twego.Przynieś dar zaufania Panu w mocy Ducha Św.